30 June, 2008

Saamas naiseks. Saamas legendiks.

Becoming a woman. Becoming a legend.

http://www.abc.net.au/atthemovies/img/2007/ep07/jane01.jpg

Today I went to see "Becoming Jane" to Sõprus cinema. The movie was entrancing and now I wanna hire out the book. I'm still going to take the movie and the book separately, as I always do.

I just loved the costumes in this movie, esp. Jane's (Anne Hathaway). They were so simple, but so classy.

After the movie we just wanted to sit down in a sweet cafe in the Old Town, but every one of them was closed, such a bummer. So we just stopped by the nearest grocer's and bought 3 pizzas, what a cultural ending to the evening."A woman especially if she has the misfortune of knowing anything, should conceal it as well as she can." -Jane Austen
http://www.catholicexplorer.com/explore4325/bm~pix/jane~s600x600.jpg

Täna käisime kinos Sõprus vaatamas filmi "Jane Austeni tõrjutud tunded". Film oli lummav ja nüüd tahaks selle raamatu ka laenutada. Siiski võtan ma filmi ja raamatut eraldi, nagu alati.

Ma armastan filmi kostüüme, eriti Jane (Anne Hathaway) omi, mis olid nii lihtsad, aga nii peened.

Pärast filmi tahtsime me lihtsalt kuhugile armasse kohvikusse Vanalinnas maha istuda, aga iga selline oli kinni, milline tüütus. Niiet me lihtsalt peatusime lähimas toidupoes ja ostsime 3 pitsat, milline kultuurne lõpp õhtule.

"Naine, eriti kui tal on see õnnetus midagi teada, peaks seda varjama nii hästi kui ta seda suudab." -Jane Austen

7 deadly Frenchmen

I'm back from the most awesome trip. The islands were okay, but the people there were just so much fun. I met one french, one russian and lots of estonians and had a great laugh with them.

To the first isand- Naissaar we went with
two-masted "Blue Sirius", which was so beautiful. I climbed to the top of it's mast too to see the gorgeous view.


"Blue Sirius"

On Naissaar we visited few museums and saw Jaan Tätte performing.


"Museum of Naissaar"
"Naissaare muuseum"

Then we sailed to another island- Aegna. It was late, but everybody on the island had came to greet us (only few people live there). We walked to our hotel and had a small party there.

The next day we had a tour around the island (the area of the island is 2.9 sq/km), sunbathed and barbecued.Our ship was late, so I missed my bus. I had to wait 1h and I missed the 1st half term of Euro 2008 finals (only goal and lots of blood). Luckly the best team won and everybody was happy, including me.

I promise to put up more pictures in a while.

Olen tagasi VÄGA toredalt reisilt. Saared olid okei'd aga nende inimestega neil oli nii naljakas olla. Tutvusin ühe prantlase, ühe venelase ja paljude eestlastega.

Esimesele saarele- Naissaarele läksime kahemastilise "Blu Siriusega", mis oli väga ilus. Ronisin masti tippu vaadet nautima ka.

Naissaarel külastasime muuseume ja käisime Jaan Tätte kontserdil.

Siis seilasime teisele saarele- Aegnale. Oli hilja, aga kõik saare elanikud olid meid tervitama tulnud. Jalutasime hotelli ja pidasime pidu.

Järgmisel päeval jalutasime ümber saare (selle pindala on 2,9 ruutkm), päevitasime ja grillisime.

Meie laev jäi hiljaks, niiet ma ei jõudnud bussile. Ma pidin 1h ootama ja jäin ilma esimesest Euro 2008 poolajast (ka ainsast väravast ja paljust verest). Õnneks parim meeskond võitis ja kõik olid õnnelikud k.a mina.

Kunagi panen rohkem pilte ka ülesse.

26 June, 2008

Nädalavahetus

Weekend

Oh, this weekend's gonna be so much fun. I'm going to visit 2 small Estonian islands- Naissaar (women's island) and Aegna with yacht. And there see an Estonian artist Jaan Tätte's concert in Omar's Barn and enjoy natural SPA treatments. I promise to take pictures for you, but till then I probably won't post anything.

Ohh, see nädalavahetus tuleb kindlasti lõbus. Ma lähen purjekaga Naissaarele ja Aegnale, kus on Jaan Tätte kontsert ja Spa. Luban pilte ka teha seal, aga seniks ma midagi uut arvatavasi ei postita.

21 June, 2008

Au

Honour

Many thanks to Sharifa from choosing me as the Girl of the Week in her totally amazing blog. Thanks!

Suured tänud Sharifa'le, kes valis mu oma blogis Girl of the Week'iks. Tänud!

20 June, 2008

Lõpetamised

Graduations

Today I went to see my friends graduate. I didn't like the dresses there much, there was only few that I liked. I'm already choosing what to wear there next year. If I find the perfect dress it doesn't matter what colour is it, but my preferred colours are the ones that I made these sets in.
Täna käisin sõprade lõpetamisel. Mulle ei meeldinud eriti need kleidid seal, olid ainult üksikud, mis meeldisid. Ma ise juba otsin kleiti järgmiseks aastaks. Kui leian selle täiusliku kleidi, siis pole vahet, mis värvi see on, aga eelistatumad värvid on need, milles tegin need set'id.

18 June, 2008

Haarang Briti garderoobi

Raiding Britt's closet

Tomorrow we are finally-finally going to see 'Sex and the City'. It was about time. And since Britt said she had nothing to wear (she didn't actually, I just needed an excuse to raid her closet), I decided to put and outfit together for her. Estonia, be aware, the outfits are...not that great. Another thing I did- I did a little makeover for this purple skirt. Take a look!


Accessories (including 2 bags that I got today- they are first and second bags from right in the last row. Brown is vintage Claudio Ferrici and black is unknown)
Aksessuaarid (s.h. 2 kotti, mis täna sain- nad on viimases reas paremalt esimesed kaks. Pruun on vintage Clausio Ferrici ja must on tundmatu)


Totally cute dress Britt doesn't want to wear. I love it.
Väga armas kleit, mida Britt ei taha kanda. Ma armastan seda.


And the stars of the makeover - before and after
Makeover'i staarid - enne ja pärast

Homme näeme lõpuks-lõpuks ära ka 'Seksi ja Linna'. Oli juba aeg ka. Ja kuna Britt ütles, et tal pole midagi selga panna (tegelikult ta ei öelnud, ma lihtsalt tahtsin ta kapis tuuseldada), otsutasin ma talle
outfit'i kokku panna. Eesti, ole valmis, komplektid...pole nii suurepärased.Teine asi, mis tegin oli väike muutus mu lillale seelikule. Vaadake üle!

16 June, 2008

You're in

  1. Origami Blog - Today I added another great blog to my list. It's a blog dedicated to origami - concepts, products and inspiration. And since I love origami and am a fan of origami stars (I have made lots of them by now) I think it's great reading and watching to everybody. Enjoy!
About those stars. Cause I don't have the right paper (they don't sell it here, in Estonia), most of the time goes to cutting the paper. I first tried to make some from magazine paper. It didn't look good. They looked better when they were made from colored paper. Here are some pictures too.
  1. Origami Blog - Täna lisasin veel ühe väga hea blogi oma nimekirja. See on pühendatud origamile - kontseptsioonidele, toodetele ja inspiratsioonile. Ja kuna ma armastan origamit ja olen nende tähekeste fänn (Olen neid nüüdseks juba päris palju teinud) siis arvan, et see on hea lugemine ja vaatamine kõigile. Enjoy!
Nende tähtede kohta veel. Kuna mul pole õiget paberit (seda ei müüda minu teada Eestis), läheb enamus aega paberi lõikamisele. Alguses püüdsin teha neid ajakirja paberist. See ei näinud kena välja. Need nägid paremad välja kui need olid värvilises paberist. Siin on mõned pildid ka.


15 June, 2008

Käsitöö

Hand labor

This is the dress that i bought from Tartu. Actually it is supposed to be a top...it looks ugly as a top. So it's a dress. I'm wearing it with a bolero that I made few years ago in school's handicrafts class. It even won some kind of prize with it and I got to go to Directors gaudy and eat cute heart shaped marzipan cakes there.See on kleit, mille ostsin Tartust. Tegelikult peaks see vist pluus olema...see näeb kole välja pluusina. Nii, et see on kleit. Peal on boolero, mille tegin paar aastat tagasi kästiöö tunnis. See võitis vist isegi mingi auhinna ja ma sain minna direktori vastuvõtule, kus sai süüa armsaid südame kujulisi martsipani kooke.

14 June, 2008

Minu reis Tartusse

My trip to Tartu

The day before departure, my mom and her friends decided to throw a party. After I finished watching UEFA EURO 2008 and came home (after eating a distasteful Crème brûlée in Saku's brewhouse Pub) I joined the party and got to bed at 4, I couldn't sleep and each time I looked out it was a bit lighter outside and It scared me cause I knew I had to wake up in a few hours.

When I woke up sun had just came out, windows were dusty and it looked like a sciene from an old movie or Henry Clarke's 50s photograph, a bit noisy with muted tones. Just perfect.

http://farm3.static.flickr.com/2037/2388875990_e6e10eb3d7_o.jpg

On our way to Tartu, we decided to visit another city- Viljandi. Oh, I love viljandi. My great-grandmother used to live there, but I didn't like it that much then. Now it looks gorgeous!

But Tartu...Tartu was just stunning. It can't be put in words.


Sightseeing
Tutvusime vaatamisväärsustega


Tartu is University city and this statue is called "Kissing Students".
"Suudlevad tudengid"
Eating breakfast at Werner's
Hommikusöök Werneris
2 interesting buildings
2 huvitavat hoonet


Me with Oscar and Eduard Wilde
Mina Oscar ja Eduard Wildega

Did I buy anything? Well yes. I bought 2 bags, shoes, bikinis, a dress, HK mirror and a small gifts for Britt and Susanne.


Shoes
Kingad


Britt bought this cute coconut bag. Love it!
Briti ostetud kookose kott.

Päev enne väljasõitu otsutas mu ema sõpradega peo korralda ja kui ma tulin jalgpalli EM'i vaatamast Saku pruulikoja pubist (kus olin söönud kohutavat Crème brûléed) liitusin ka nendega. Magama sain kella 4 ajal, aga und ei tulnud ja iga kord kui välja vaatasin oli väljas järjest valgem ja ma kartsin, et ei saagi magama, pidin ju vara ärkama.

Kui ma üles ärkasin oli päike just välja tulnud, aknad oli tolmused ja kõik nägi välja nagu pilt vanast filmist või Henry Clarke'i 50date foto, selline natuke tuhm. Perfektne.

Teel Tartusse otsutasime külastada ka Viljandit. Oh, ma armastan Viljandit. Mu vanavanaema elas seal kunagi, aga siis mulle see nii väga ei meeldinud, kui nüüd, kui see on lihtsalt imeilus!

Aga Tartu, Tartu oli ikka uskumatult kena.

Kas ma ostin ka midagi. Jah, ostsin 2 kotti, kingad, bikiinid, kleidi, HK peegi ja väiksed kingid Britile ja Susannele.

10 June, 2008

Miks?

Why?

I am going to Tartu tomorrow and I was hoping to find some information about fairs and sales there. So I was Googling for it and found this news, made on year 2003:

"Theatre Vanalinnastuudio sells every costume ever worn in Tallinn's Cityhalls musicals and theatre workers personal things they have chosen.

In the lobby, costumes from musicals like "The King and I", "No No Nanette", "Tanz der Vampire" and "Les Misérables" are sold cheap."

Why did I see it now, 5 years later!

http://newsimg.bbc.co.uk/media/images/44184000/jpg/_44184785_king_and_i_getty.jpg
"The king and I"

Ma lähen homme Tartusse ja lootsin leida infot seal toimuvate müükide ja laatade kohta. Niisiis Googeldasin seda ja leidsin selle 2003 aasta uudise:

"Teater Vanalinnastuudio korraldab lastekaitsepäeval, 1. juunil laada, kus lähevad müüki peaaegu kõigi Tallinna Linnahallis mängitud suurmuusikalide kostüümid ning teatri töötajate laadale toodud isiklikud asjad.

Kella 11-15 teatri fuajees laadal lähevad Karulini sõnul suhteliselt odavalt müüki näiteks muusikalidest "No No Nanette", "Kuningas ja mina", "Linnupuur", "Vampiiride tants" ja "Hüljatud" pärit kostüümid."

Miks nägin ma seda alles nüüd, 5 aastat hiljem!

You're in

  1. Atsuii - I absolutely enjoy this blog.
  1. Atsuii - Ma täiesti naudin seda blogi.

Fashion is all about eventually becoming naked

08 June, 2008

TalentSo yesterday was Supernoova. This year the winners were Liisi Eesmaa in the older category and Kristel Kuslapuu in the younger category. As usual, I loved Liisi's collection. Totally what I would have done. Like last year (She has won two years in a row). I was not that fond of Kristel's collection.

Few of my favourites on the show, pictures by Rene Pringi:
Mõned mu lemmikud, pildid-Rene Pringi:Eile oli siis Supernoova. Ürituse pani kinni taaskord Liisi Eesmaa, nooremas kategoorias aga Kristel Kuslapuu. Nagu alati, meeldis mulle Liisi kollektsioon. Täiesti see, mis mina oleks teinud. Eelmisel aastal oli sama moodi. Kristeli kollektsioon mulle eriti ei meeldinud.

Patriotism

Today I went to Hageri's parochial days. And I totally fell in love with Estonian traditional clothes. Again. I used to have Muhu's traditional clothes, but they are too tight and short for me now (I wore them when i was 7...). I asked my granny and she agreed to make me those again for summer festival. Why I like Muhu's the best...beacuse they are just the cutest, in my oponion. I am not affined to Saaremaa at all, to be honest.

http://www.naisteleht.com/laat/images/68_2008041722.jpg

Täna käisin Hageri kihelkonna päevadel. Ja ma armusin Eesti rahvariietesse. Uuesti. Mul olid kuhagi Muhu rahvariided, aga need on nüüd liiga kitsad ja lühiksesed (kandsin neid, kui olin 7-ne...).
Vanaema oli nõus mulle uued tegema suvefestivali jaoks.
Miks mulle meeldivad Muhu riided...sest minu arvates on need lihtsalt kõige armsamad. Ma pole üldse lähedases seoses Saaremaaga, kui aus olla.

Maybe I can wear this over my neck, as a poncho... YOU KNOW I LOVE THIS SKIRT!

Võibolla saaksin seda oma kaela ümber kanda, nagu pontšo... TE JU TEATE, ET MA ARMASTAN SEDA SEELIKUT!

06 June, 2008

Aega veetma reedesel hommikul

Wile away a Friday morning

Long time with no outfit posts. I'm really sorry, but here are some I made this morning on while in my summer cottage.Pole kaua postitanud outfit'e. Siin on mõned, mis tegin täna hommikul oma suvekodus.

03 June, 2008

Crashcrashcrash

Today was pretty tragical. We went to the summer capital of Estonia - Pärnu. And we had lots of fun there. We visited so cute small boutiques and I bought really neat earrings.But the other half of the day was bad. When we went there by train it was really fab. We listened to live guitar music and just laughed all the way. But when we came back, we had a train accident and one man and his dog were perished. The sadness and the ugliness and all the waiting ruined everything fun.
But I don't want this post to be totally depressing, so I put up some pictures we made there.Tänane päev oli päris traagiline. Me käisime suvepealinnas Pärnus ja meil oli väga lõbus. Külastasime armsaid väikseid butiike ja ostsin endale väga kenad kõrvarõngad.

Teine pool päevast oli halb. Kui me läksime sinna rongiga oli kõik vahva, kuulasime elavas esituses kitarri ja naersime terve tee. Aga kui me tagasi tulime sattusime rongiõnnetusse, kus hukkusid koer ja mees.