29 November, 2008

Picture ME

Today we spent a really cultural Saturday. We started it with a tour in the art museum KUMU and since I had the opportunity to be one of Monton fashiondocumentaries' blogger I got choose the movies I wanted to see. Today's movie "Picture Me: A Model's Diary" was about a model named Sara Ziff. About her, discovering the fashion world and her success. She was so smart and honest and sincere. The whole movie was really sincere. The director (who is actually Sara's ex) did not beutify the fashion world, he showed it the way it is. Some of the stories told by the models were absolutely unbelieveble and as the movie went on I started to feel for them. But what was really thought-provoking was when Sara decided to give up the money and success and go back to college.

Bits taken out of the movie and interesting stories were told by
Ole Schell, the director, who flew to Tallinn from NY just for the this, which was actually a sneak preview of this move, it's not premiered yet. I deeply recommend this movie to all of those, who have the desire of becoming a model. I'm more than sure, that they'll think a bit harder and don't let this big money and deceptine glamour blind them.


Britt's shirt - Monton

My skirt, bag, bodysuit - Vintage | Necklace - Grandmother's

Kujuta MIND

Täna veetsime ühe vägagi kultuurse laupäeva. Alustasime seda ringkäiguga KUMUS ning kuna mul avanes võimalus olla üks Montoni moedokumentaalide blogijatest, sain teha filmide seast valiku ning täna läksimegi Britiga kahekesi vaatama filmi "Kujuta mind: ühe modelli päevik". Film rääkis modellist nimega Sara Ziff ning sellest kuidas ta oma modelliteed alustas ja ka järjest edukamaks sai. Ta oli väga tark ja aus ja siiras. Kogu see film oli väga siiras. Režissöör (kes on ka peategelase ekspoisssõber) ei püüdnud moemaailma ilustada, ta näitas seda nii nagu see on- oma toitmushäirete, isikliku elu puudumise ning tulevikuta. Mõned modellide lood selles filmis olid täiesti uskumatud ning filmi edenedes hakkasin ma neile kaasagi tundma. Eriti mõtlemapanev oli see, kui peategelane Sara oli nõus oma suure sissetuleku jätma, et selle asemel kooli minna.

Filmist välja jäänud lugudest ning muust huvitavast kuulsime aga režissöör Ole Scellilt endalt, kes filmi sneak preview'iks ise New Yorkist Tallinnasse sõitis.

Soovitaksin seda filmi kindlasti neile, kes mõtlevad modelliks hakkamisest. Olen kindel, et pärast filmi vaatamist mõtlete te selle üle sügavamalt ning ei lase ennast pimestada suurel rahal ja näilisel glamuuril.

27 November, 2008

DIY pins

I'v been looking for a cute Christmas theme pin for a long time now. And when Britt found these absolutely cute flatbacks I knew I had to buy them. I'm going to glue something like safety pin on their backs and there you are- a lovely set of holiday pins.
I also found some old Christmas decorations that I'm also turning into pins.DIY prossid

Ma olen nüüd juba pikka aega otsinud armsaid jõuluteemaisi prosse. Ja kui Britt leidis need täiesti armsad kleebitavad kaunistused, siis ma teadsin, et pean need ostma. Ma kavatsen neile midagi haaknõelataolist taha kleepida ja palun- kena komplekt pühade prosse.
Me leidsin ka mõned vanad jõulukaunistused mille kavatsen ka prossideks muuta.

24 November, 2008

Snow day

Yesterday we decided to go skating. Well, when trees started falling down and our electricity went off and when we found out we had no water we changed our minds. It was a huge snowstorm and we have SO much snow here now.
Lumepäev

Eile otsustasime me uisutama minna. Noh, kui puud hakkasid langema ja elekter ära läks ning avastasime, et vett enam pole muutsime me oma meeli. Aga nüüd on kena ja lumine siin vähemalt...

21 November, 2008

Ding dong Merily on high

And it's snowing, and it's snowing some more. We had only 4 lessons today at school so I got home early. I bought 1,5 kg of tangerines and made myself a pot of Christmas tea. Last weekend I bought 2 boxes of 'Sugar and Spice' candles and today I put them in my self-made candle-holder and burnt them. It smells like Christmas, and honestly, it's the best scent in the world.Ding dong Merily on high

Ja sajab, ja sajab veel. Meil oli täna koolis ainult 4 tundi, niiet sain väga varakult koju. Läksin ja ostsin 1,5 kg mandariine ja tegin endale jõuluteed. Eelmisel nädalavahetusel ostsin 2 pakki 'Sugar and Spice' küünlaid ja täna põletasin neid esimest korda. Need lõhnavad nagu jõulud ja ausalt, see on maailma parim lõhn.

20 November, 2008

Gently falling, floating down

Snow. At least. I wish it could snow till Christmas. Till New Years Ever, actually.
It was really cold today so I decided to buy some white bread for ducks and swans and we went feeding them with Britt. Sadly the swans didn't appreciate our help and were really pushy and rude.

Õrnalt hõljub, langeb alla

Lumi. Lõpuks. Ma soovin, et lund jätkuks kuni jõuludeni. Kuni uue aastani tegelikult.
Täna on väga külm, niiet ma otsustasin partidele ja luikedele saia osta, et Britiga neid toitma minna. Kahjuks ei olnud luiged abi eest eriti tänulikud ja nad olid meiega väga ebaviisakad ja pealetükkivad.

18 November, 2008

CHRISTMAS GIVEAWAY

It's Christmas soon! And you know I'm gonna be kind on the Christmas time. And since I'm in such giving mood I'll throw a sort of competition for you, my readers.
Basically all you have to do is make YOUR wish-list for this Christmas (like I put it together HERE) or a list of your New Year's promises in your blog (or in the comments box below)
And you can be the lucky person who has a package waiting for her/him in the mail at the start of year 2009!
The package contains cute handmade things (like painted chinaware and bows and something like that, if I find something cute, I'll add it to the list ^^)
So, the competition starts NOW and ends on the last day of 2008 when I announce the winner.
[Let me know what you think about the idea and send me your wish-list or the link of your post with the wish-list in the comments box. AND DON'T FORGET TO ADD YOUR E-MAIL]

THANK YOU!JÕULUKINKIDE JAGAMINE

Varsti on jõulud! Ja te teate et jõulud on aeg, millal ma olen lahke. Ja kuna ma olen väga andmise meeleolus alustan ma täna väikse "võistlusega" teie, mu lugejate jaoks.
Põhimõtteliselt, kõik mis te peate tegema, on kirjutada üles oma jõulusoovid (nagu mina tegin SIIN) või uusaasta lubadused ja postitada need enda blogi või siia kommentaaride alla. Ja sina võidki olla see õnnelik, keda ootab uue aasta alguses postkontoris pakk, kuhu panen ma armsad käsitsitehtud asjakesed (näiteks maalitud portselan, lipsud ja midagi sellist. Kui ma midagi armsat leian, siis lisan nimekirja)
Niiet, võistlus algab NÜÜD ja lõpeb 2008 aasta viimasel päeval, kui teatan ühe võitja nime.
[Andke teada, mida ideest arvate ja saatke mulle oma soovide nimekiri või postituse link, kus on soovinimekiri kommentaaride kasti. LISAGE E-MAIL]

AITÄH!

15 November, 2008

Believe

I'm already in Christmas mood. And not in getting-presents-eating-carol-singing Christmas mood (well, carol singing is still included), but I feel so generous, wanting to do something that really matters. And not for myself. That's actually such new feeling for me, so unfamiliar. I understand now how self-centered and egocentric I have been. And that's all of a sudden.

When it seems that we have lost our way
We find ourselves again on Christmas day


Anyhow, I started decorating my room today. I really want to decorate my mini version Christmas tree too, but I hold myself back. But I can definitely say Christmas spirit has entered my room.

And yesterday I made a skirt. I'm pretty pleased with the result and I think it looks nice with the velvet bodysuit.
Skirt - Selfmade | Velvet bodysuit - Vintage
Tights - Vogue


Usu

Ma olen juba täielikult jõulumeeleolus. Ja mitte isegi kinkide-saamise-söömise-jõululaulude-laulmise jõulumeeleolus, vaid...ma tunnen kuidagi heldelt ennast. Tahaksin teha midagi, mis läheb korda. Ja mis pole minu soovidega seotud. See on tegelikult täiesti uus tunne minu jaoks, nii harjumatu. Ma saan aru kui enesekeskne ja egotsentriline ma olnud olen. Ja seda nii äkki.

Igatahes, ma alustasin oma toa kaunistamisega täna. Ja ma tahaksin jubedalt ära ehtida oma minikuuse, aga ma hoian end tagasi. Aga ma võin täiesti kindlalt öelda, et jõuluvaim on mu tuppa sisenenud.

Ja eile tegin ma ühe seeliku. Olen tulemusega rahul ja arvan, et see näeb üsna kena välja selle sametist bodiga.

14 November, 2008

Music is my beach house

I have been getting many mails asking about my room so I decided to talk a bit about it. It's pretty plain and simple, but with lots of small details. I love everything knick knack and if I find something for my room then I basically ask 2 questions: "Is it cute?" "Will it fit to my room?". If I say "Yes!" to both questions then I'm gonna buy it and if I only say "Yes!" to first question I'll buy it anyway hoping to find place for it. Usually I put the thing on my windowsill for companion to my porcelain dog and ducks. There have been some more difficult situations, like when I bought a one and a half meter tall mannequin and pink chair...
Ma olen saanud palju kirju oma toa kohta ja otsutasin sellest natuke kirjutada. Üldiselt on see üsna lihtne ja tavaline, paljude detailidega. Ma armastan igasuguseid nipsasjakesi ja kui ma oma tuppa midagi leian siis see peab läbima küsimustiku: "Kas see on armas?" "Kas see mahub mu tuppa?". Kui vastan mõlemale küsimusele "Jah!" siis ma ostan selle ja kui "Jah!" on vastuseks vaid esimesele, ostan selle ikkagi, lootes sellele mingi koht leida. Üldjuhul läheb see siis mu aknalauale portselanist koera ja roosade partide juurde. On ka olnud raskemaid juhuseid. Näiteks suutsin ma kunagi soetada endale pooleteist meetrise mannekeeni ning roosa tooli...

How big is your closet? How many bags do you have?
Kui suur su riidekapp on? Kui palju kotte sul on?

My closet is WAY too small so I hold most of my bags, accessories, clothes, belts etc. in boxes and cases. (I promise to make a post of my bags and shoes soon)
Here's my jewelry case:
Mu kapp on LIIGA väike ja selle tõttu on enamus mu asjadest pakitud karpidesse ja kastidesse. (Luban teha kunagi postituse oma kingade ja kottide kohta)
Siin on aga mu ehtekarp:


Earrings
Kõrvarõngad

Lisbeth Dahl's keychain I got for present
Lisbeth Dahl'i võtmehoidja, mille sain kingituseks

My two favorite watches
Mu kaks lemmik kella

What camera do you use? Who takes pictures of you?
Mis kaamerat sa kasutad? Kes sinust pilti teeb?

I don't use any camera at the moment, I don't have a DSLR, a compact camera, anything. I have a thing with breaking everything.
I have a Zenit-E, but there's something wrong with the lens so I can't even use that.
Most of the latest pictures are by my best friend Britt, all sequin shoots are also by her (with Canon ixus 80). I started out with self timer though, so all the earlier pictures are by myself.
Hetkel ei kasuta ma mingit kaamerat, mul pole peegelkaamerat, digikat, midagi. Mul on mingi kladuvus kõik ära lõhkuda.
Mul on Zenit-E, aga selle läätsel on midagi viga, seega ei saa ma ka seda kasutada.
Enamus piltidest siin blogis on tehtud mu parima sõbra Briti poolt, kõik sequin shoots'id on ka tema tehtud (Canon ixus 80'ga). Kui ma blogiga alustasin, tegin kõik pildid ise taimeriga.

Zenit-E inherited from my father
Zenit-E, pärandus vanaisalt

Can you show me the artwork in your room?
Kas sa saaksid näidata kunstiteoseid oma toas?

I don't have many of my own artwork in my room (except the two latest paintings) but I have 4 paintings of "shopping dogs", many photos and I have a painting of pink cow on my whitebord. It's made by friend's brother, who was 5 at the time when he painted it and I absolutely loved it so I bough it from him.
Enda tehtud kunsti mul eriti üleval pole (v.a. need kaks viimast maali), aga mul on üleval neli maali "šoppavatest koertest", palju fotosid ja whiteboard'il on üks maal roosast lehmast, mille tegi mu sõbranna vend, kes sellel ajal oli 5 aastane. Mulle hakkas see kohutavalt meeldima ja ta oli nõus selle mulle müüma.Magnets on my whiteboard
Magnetid minu whiteboard'il


And about all the questings about my sewing skills- yes, I have some basic sewing skills, but I'm not a great sewer. I have made few dresses and skirts, but I love making accessories more.
Kõikidele küsimustele mu õmblusoskuste kohta- jah, mul on peamised õmblusoskused, aga ma pole väga hea õmbleja. Olen teinud paar kleiti ja seelikut, aga rohkem meeldib mulle teha aksessuaare.

Sewing machine has a pride of place in my tiny room
Õmblusmasin on mu väikses toas aukohal


Headband/pin/belt I made few months ago
Peapael/pross/vöö mille tegin paar kuud tagasi

11 November, 2008

Browned off

The constant wind and rain is starting to bore me. When I started walking home from my china painting class I thought I was gonna be blown over by the wind. I remember that on last year's goose feast we already had had our first snow. There's no signs of that this year. We had short cold wave and in Otepää, though. They already started the snow cannons and you can basically ski (?) and the snowtubbing track is open too (?). I wish they'd open the ice rink in the Old Town too.


[Yes, I already took out my first Christmas songs CD this year...]
Coat - Vintage | Jeans - Cheap Monday
Tote - One Way | Boots - Helsinki

Surmani tüdinud

Pidev tuul ja vihm on väga ära tüüdanud. Kui ma eile portselani tunnist kuju jalutasin oli tuul nii tugev, et see oleks ääre pealt pikali lükanud. Ma mäletan, et eelmise aasta mardipäeval oli vist esimene lumi juba ära sadanud. Sellel aastal pole seda vist loota. Otepääl on vist külmem, seal avati snotubbing (?) ja saab suusatada (?). Harjumäe luiväli võiks igatahes avatud juba olla...

PS. Ma võtsin täna välja oma selle aasta esimese jõululaulude plaadi!

10 November, 2008

Go ahead, make me happy

Here comes my wishlist for Christmas 2008:
Siit tuleb minu 2008 aasta jõulusoovide nimekiri:

-Kaleidoscope-Kaleidoskoop


-Matryoshka doll-Matrioška


-Feather Boa-Sulgboa


-Photo frames in different shapes-Erinevates kujudes pildiraamid


-Artwork of Michael Sowa (Headed by "Kranker Hund")-Michael Sowa tööd (Eesotsas "Kranker Hund"iga)

http://i11.photobucket.com/albums/a169/TokyoBunnie/screenshot6.jpg

09 November, 2008

Coltish

Happy Father's Day for everyone here in Estonia! And also happy goose feast Saturday! :D
I just wanted to show you two paintings I painted for decorating my plain wall. I want to make lots and lots of different paintings for that wall and add picture frames in unusual shapes.
I visited my aunt today. She gave me a HUGE bag of clothes, belts and scarves including floral jacket and Lacoste shorts. And I got a fur coat from my grandmother. I'll show you them later and when days here get less rainy, we'll (me and Britt) make a photoshoot too.


Silhouette and Fafinette duo


Cranberry cupcakes for my grandfather

Peomeeleolus

Head isedepäeva! Ja head mardilaupäeva ka! :D
Tahtsin tegelikult lihtsalt näidata kahe maali. Tegin need ühele seinale, mis oli väga tühi. Kunagi on plaanis veel lihtsaid maale ning erinevate kujudega pildiraame sinna lisada.
Ma käisin täna oma tädi juures ka ning ta andis mulle HÄSTI suure koti riideid, vöid ja rätikuid mis sisaldas ka lillelist jakki ning Lacoste lühikesi pükse. Vanaemalt sain aga karusnahast mantli. Pildid neist lisan kunagi hiljem ja kui päevad siin muutuvad vähem vihmaseks läheme Britiga pildistama ka.

08 November, 2008

Estonian streetstyle

I used to not like Estonian streetstyle, because it didn't really exist. But with the last few years it has improved, a lot! I read Estonian streetstyle blog Just Glitter Lust daily, but since it's not updating at the moment I started keeping track of that through Femme. Here are few of my favourites:

http://www.femme.ee/img.php?Img=j_20081010_shaldi2.jpg&Folder=2007_02_08&W=400&H=598&Gallery=1http://www.femme.ee/img.php?Img=j_20081103_04.jpg&Folder=2007_02_08&W=400&H=600&Gallery=1
Original imageOriginal image

Eesti tänavastiil

Kunagi ei olnud ma Eesti tänavastiilist eriti vaimustunud, sest sed eriti polnudki. Aga paari viimase aasta jooksul on see arenenud, palju arenenud! Ma käisin Just Glitter Lust'is igapäevaselt, aga kuna eda hetkel ei uuendata siis hakkasin end tänavastiiliga kursis hoidma Femme kaudu. Üleval on paar minu viimase aja lemmikut.

07 November, 2008

What I wore to school today

I've been wanting to make a fringe top for a while now. I had already bought 1m of fringe, but I couldn't find the top I had bought, so that's what the delay was about.
But I found the top yesterday and started fringing it. It was pretty easy- this top with 2 rows of fringe was made in about 10-15 minutes. And all you need is some basic sewing skills.
I wore the top to school today with a vintage woolen pencil skirt, gray cardigan from Promod, black tights and my rose earrings from Etsy.
Oh, I thanks to everyone who has mentioned me in their blogs- Janne, Liis, Stiina, Triinu, Carmen Camille, Heleri, Laura-Liis, Mannu, Sixu, Dani, Salla, Sharifa, Olga, Holier Than Now, Cassiopeia. If i forgot someone, please let me know.


Mida ma täna koolis kandsin

Ma olen juba pikka aega endale narmastega topp'i teha tahtnud. Ostsin juba narmadki ära, aga topp oli kuhugile kadunud, sellest ka viivitus.
Aga eile leidsin pluusi ülesse ja hakkasin seda 'narmastama'. See oli üsna lihtne- kahe rea narmaste panek võttis aega umbes 10-15 min. Ja vaja on vaid õmblemise põhioskuseid.
Kandsin seda pluusi täna koolis koos villase vintage pliiats-seeliku, halli kampsuniga Promodist, mustade sukkade ning mu roosidega kõrvarõngastega Etsyst.
Oh, ja tänan kõiki kes mind oma blogis maininud on- Janne, Liis, Stiina, Triinu, Carmen Camille, Heleri, Laura-Liis, Mannu, Sixu, Dani, Salla, Sharifa, Olga, Holier Than Now, Cassiopeia. Kui ma kedagi nüüd ei nimetanud, siis palun andke mulle märku.

05 November, 2008

Lighthouse keeper

I finally got to see the exhibition "Virve" by Aldo Järvsoo. Since I'm a huge admirer of all those ethnic details and pieces, I loved everything there- the photos, gowns and everything else. And the building where it took place had very neat archidecture.
http://f.elu24.ee/f/2008/11/02/89142t11h62a8.jpghttp://f.elu24.ee/f/2008/11/02/89123t11hf9f1.jpg
FOTOD/PHOTOS: MARIA VAHURI

Majakavaht

Käisin eile ka lõpuks Aldo Järvsoo näitusel "Virve" ära. Kuna ma olen väga igasuguste etniliste detailide austaja, siis meeldis mulle kõik mis seal toimus- fotod ja kleidid ja kõik muu. Minu teada on see näitus avatud ka veel homme, niiet kindlast minge, kuni veel saate- sissepääs on tasuta.

04 November, 2008

Something old, Something new, Something borrowed, Something blue

aka. my new collection of fetish wedding gowns with leather and feathers
"Something old" symbolizes continuity with the bride's family and the past. "Something new" means optimism and hope for the bride's new life ahead. "Something borrowed" is usually an item from a happily married friend or family member, whose good fortune in marriage is supposed to carry over to the new bride.
This collection of wedding gowns is not meant to bring any of this happiness and luck. They are for a women who don't need any tokens and can handle it by her own.


Midagi vana, midagi uut, midagi laenatut, midagi sinist

ehk mu uus fetiš pulmakleitide kollektsioon sulgede ja nagaha
"Midagi vana" sümboliseerib pruudi perekonna jätkuvust ja minevikku. "Midagi uut" tähendab optimismi ja lootust pruudi uues elus. "Midagi laenatut" on tavaliselt ese õnnelikus abielus olevalt sõbralt või pereliikmelt, kelle hea õnn abielus kandub üle pruudile.
See pulmakleitide kollektsioon ei ole mõeldud õnne headust tooma. Need kleidid on naisele, kes ei vaja neid sümboleid ja saab omal käel hakkama.

02 November, 2008

Total birdbrain

So, we went to see Aldo Järvsoo's ethnical fashion exhibition yesterday. I of course forgot that it was supposed to be opened in the evening and we didn't see the exhibition.
But at least I got a hat and a coat....
So, it's Father's day soon, what are you getting for your father?Täielik tuulepea

Läksime Britiga Aldo Järvsoo rahvuslikku moenäitust vaatama siis eile. Ma muidugi unustasin, et see avatakse õhtul ja nii jäi näitus nägemata. Teie minge aga kindlasti seda vaatama (sest läbi akna tundus see tõsiselt põnev).
Õnneks sain ma endale mütsi ja mantli. Seegi hea, kuigi jah...
Varsti on isadepäev, mis teie oma isale kingite?

01 November, 2008

All Hallows' Even

How did your Halloween go?
We don't celebrate it here much, but this year we decided to at least dress up and I was Miss Piggy (Miss Piggy the Drama Queen and Aerobics Miss Piggy). Britt was Daisy "the sailor" Duck and Country Girl.

Kõikide pühakute öö

Kuidas teie Halloween läks?
Kuigi me Eestis seda eriti ei tähista, otsustasime me ikkagi vähemalt kostüümid otsida. Mina olin Miss Piggy (Draamakuninganna Miss Piggy ja Aeroobika Miss Piggy) ja Britt oli Daisy "meremees" Duck ja Kantritüdruk.