29 October, 2009

Retrospect

It's raining nonstop! Oh Kati, your documentary about Estonian weather will be versatile.
Do I miss summer? Do I miss...
http://img34.imageshack.us/img34/8833/a10ntz.jpg
...sunsets at the beach?

http://img20.imageshack.us/img20/2891/79698747.jpg
...pink picnics by the sea?

http://img8.imageshack.us/img8/4720/89636979.jpg
...our perfect party van?

http://img26.imageshack.us/img26/2562/a10rqo.jpg
...Ben & Jerry's for breakfast, lunch and dinner?

http://img38.imageshack.us/img38/6818/31323131.jpg
...riding my bike all day long?

http://img19.imageshack.us/img19/769/43890527.jpg
...driving around Estonia?

http://img38.imageshack.us/img38/5779/86372369.jpg
...cocktails on top of Tallinn?

http://img37.imageshack.us/img37/4120/37194112.jpg
...walking barefeet?

http://img37.imageshack.us/img37/6729/79223816.jpg
...travelling around with my multipurpose luggage?

http://img21.imageshack.us/img21/6860/68285291.jpg
...playing tourists in the old town?

http://img3.imageshack.us/img3/9353/13210060.jpg
...crashing a bike and ending up in tourists' photo albums?
YES! Yes yes yes!

Siin sajab iga päev! Oi Kati, su dokumentaalfilm Eesti ilmast tuleb tõsiselt mitmekülgne.
Kas ma igatsen suve? Kas ma igatsen...

...päikseloojanguid rannas?
...roosasid piknikke mere ääres?
...meie perfektset peobussi?

...Ben & Jerry'st hommiku-,lõuna- ja õhtusöögiks?
...rattaga terve päev ringi sõitmist?

...Eestile ringi peale tegemist?
...kokteile Tallinna tipus?

...paljajalu kõndimist?
...oma mitmeotstarbelise kohvriga reisimist?

...vanalinnas turistide mängimist?

...ratta puruks sõitmist ning turistide fotoalbumiste lõpetamist?
JAA! Jaa jaa jaa!

23 October, 2009

September, October, November

End of the months suck- especially when you have to spend your last pennies on an UMBRELLA! Yes, my favourite umbrella decided to break right during the rain season. At least my new one is as cute as the previous one, but yeah...my last pennies!
http://i33.tinypic.com/4jm2c7.jpg
After school I bumped into Laura and we went to see the September Issue. I really liked the movie. I've been in love with André Leon Talley since last winter and seeing him in this movie cheered me up. I found a cozy and soft (like REALLY soft) coat at Zara and I could really imagine it on him. He'd look like a teddy bear wearing it, though.
http://i36.tinypic.com/ohntpc.jpg
After the movie experience we went to the cafe Little Paris. They played French music and they had armchairs with dog patterns!
http://i35.tinypic.com/2hd9s9f.jpghttp://i38.tinypic.com/14ijxa8.jpghttp://i33.tinypic.com/2mm77sy.jpghttp://i33.tinypic.com/e1am8k.jpghttp://i33.tinypic.com/33bpy54.jpghttp://i38.tinypic.com/2m6qzyw.jpghttp://i35.tinypic.com/2jfix6b.jpghttp://i37.tinypic.com/6se8n5.jpghttp://i36.tinypic.com/169gpqs.jpghttp://i34.tinypic.com/nnwdnr.jpg
shoes - from helsinki | dress - flea market | brooch - vintage |skirt - secondhand | bag - miu miu | coat, scarf - ag
Kuulõpud on nii nõmedad- eriti kui peab oma viimased kopikad kulutama VIHMAVARJULE! Jah, mu lemmikvihmavari otsustas katki minna vihmahooajal. Aga see-eest on mu uus vihmakas sama armas kui eelmine, niiet jah. Aga siiski...mu viimased kopikad! Juhtusin peale kooli kokku ka Lauraga, kellega käisime vaatamas "Septembrinumbrit". See kõlab nii vastikult eesti keeles...nagu KÜMME! Igatahes, film oli väga hea minu arust. Ma olen juba alates eelmisest talvest suuuur André Leon Talley fänn ja ka selles filmis tema nägemine tegi mu meele nii rõõmsaks. Leidsime Zarast ülipehme (nagu ÜLI ÜLI pehme) jaki ja ma kujutaks teda nii hästi hetkel ette selles. Ta näeks välja nagu karumõmm, aga see selleks. Peale filmielamust (See oli tõesti elamus. Kuigi ma jäin poolepeal magama, ei olnud see üldse filmi süü, lihtsalt mul on raskusi üle 12h üleval olemisega koolipäevadel) läksime sööma. Külastasin esmakordselt kohvikut Väike Pariis (vist oli nii?). Kohvik oli hästi õdus (ja ma ei kasuta seda sõna isegi!)- mängis prantsuse muusika ja tugitoolid olid koeramustrilised. Pannkookidega eriti hästi mul seal ei läinud, aga siiski...neil olid koertega tugitoolid ju!

16 October, 2009

3 2 1

I love this feeling. I went to school with my winter coat and grand scarf that covered half of my body plus my face. And I had woolen socks and winter boots that had a note that "they're not waterproof" with them, but my feet didn't get wet at all. WIN! I can't imagine what'll wear when it's like in the middle of January, but atm I'm truly satisfied. http://i38.tinypic.com/2mo9ouh.jpg
Tomorrow is the hazing day/night. Or actually, it started this Monday already, but the main day is tomorrow. I'm such a good fox- I baked cookies for my owner and atm I'm writing a 5 verse poem for him about his greatness.
http://i37.tinypic.com/6ss3rb.jpg
Oh, and one night I couldn't sleep and when that happens I usually 1) start cleaning my room 2) sew. That particular night I started sewing and I finished a necklace which's idea I had had for quite a while now.http://i36.tinypic.com/33ojfjb.jpg
(This post is written yesterday, because I 1) wrote this post 2) started revising the art history of ancient Egypt 3) went through 150 slides about the subject 4) fell asleep 5) woke up under a chair that I had been sitting on (the chair was broken. like into 2 parts...???)
Anyhow, tomorrow in this post=today)http://i33.tinypic.com/xga4hy.jpg
shirt - zara necklace - selfmade cardigan - secondhand
Ülimõnus nagu. Täna läksin kooli ja panin selga talvemantli ja oma grand salli mis kattis pool mu keha pluss näo. Jalas olid villased sokid ja talvesaapad, mille juures oli hoiatus, et need pole veekindlad, aga jalad mul märjaks ei saanud. WIN!
Ma ei kujuta ette mida ma südatalvel tegema hakkan, aga hetkel oli mõnus. Ja kotist tuli värskete shokolaadi-maasika küpsiste lõhna ja jõulutunne oli ja üldse mõnus.
Homme on retsimine. Ehk siis täna oli ja eile oli ja alates esmaspäevast on kogu see värk toimunud, aga homme on põhipäev. Ma olen nii hea rebane olnud ja hetkel kirjutan oma jumalale 5 salmilist luuletust sellest kui hea ja ülim ta on.
Ahjaa, ja üks öö mul ei tulnud und ja tavaliselt kui nii juhtub, siis on kaks varianti 1) ma hakkan koristama 2) ma hakkan õmblema. See öö juhtus see teine variant ning sain valmis ühe kaelakee, mille idee mul juba nädalaid mõtteis mõlkus.
(Ja see postitus on nii eilne, sest ma 1) kirjutasin selle valmis 2) hakkasin vaatama slaide iidse egiptuse ajaloost (mida oli kokku 85+25+25) 3) jäin lauataha magama 4) ärkasin üles katkise tooli all, millel ma enne magama jäämist olin istunud (???) (tool oli kaheks osaks!). Ühesõnaga homme siin postituses=täna.)

12 October, 2009

Hazing equipment- day one

I'm really sorry for the lack of posts lately. Actually, I wanted to write to you tomorrow yesterday, but my computer starter to write backwards... Crazy, I know!
Anyhow, what I wanted to tell you was that I got new...wellies!
I've always been the person who never wears wellies when out of the forest (and actually I don't like wearing them in the forest as well so yeah...I just don't wear them), but last summer in Sweden, I fell in love with a pair of plain black rubber boots and when I now saw them in Estonia I knew I had to get them. They're perfect and I'm s o going to wear them with everything.
Starting tomorrow, when we have our second day of hazing.
Today nothing special happended- usual garlic, oil, horseradish; dodgebroiler, fight between foxes, rams and polar squirrels; shirts with oddly placed holes etc.
http://i35.tinypic.com/5f1b9f.jpg
http://i38.tinypic.com/1042aup.jpghttp://i38.tinypic.com/2rfrjt0.jpghttp://i38.tinypic.com/2nhpxzm.jpg
Vabandust, et ma väga kaua ei ole postitanud. Tegelikult oli mul plaanis midagi kirjutada eile, kuid siis otsustas mu arvuti teha väikse viguri ja kogu teksti tagurpidi kirjutada. Täielik müstika!
Igatahes, millest ma rääkida tahtsin olid nimelt mu uued kummikud.
Ma olen alati olnud see inimene, kes kummikuid metsast kaugemal jalga ei pane (ja üldiselt ka metsa minnes olen ma tavaliselt suutnud kummikutest pääseda...), aga eelmisel suvel Rootsis armusin ma ära tavalistesse mustadesse roosa sisuga kummikutesse ning kui ma nüüd samasuguseid Eestis nägin, teadsin ma et pean need ära ostma, mida ma ka tegin. Ja nüüd on mul maailam perfektseimad kummikud ja ma kavatsen neid igal pool kandma hakata.
Selleks on hea võimalus homme, kui on meie rebaste retsimise teine ametlik päev.
Täna meil midagi erilist koolis ei tehtnud- usual küüslauk, õli, mädarõigas; rahvastebroiler; kätš oinaste ja polaaroravatega; kahtlaselt paigutatud aukudega pluusid jm.

07 October, 2009

D.I.Y - How to tie dye

http://i33.tinypic.com/30mpjdi.jpg
I didn't have anything interesting to wear on Saturdays so I had to think of something. I took out my textile colours and old tights and here's what I did:
http://i34.tinypic.com/35c4xzq.jpg
1. I used rubber bands to seal some places as tightly as I could.
http://i33.tinypic.com/9qgze9.jpg
2. I put a small amount of water into bowl and added paint to it.
3. Then I dipped my tights into the coloured water.
http://i35.tinypic.com/fw1zz5.jpg
4. I painted some spots with the colour that wasn't adulterated with water to get a more interesting pattern.
5. Let the tights dry for few hours and then removed the bands and let them dry for another hours.
http://i38.tinypic.com/i2930y.jpg
6. Wore my tights with pride!
http://i37.tinypic.com/2q8zllz.jpg
http://i36.tinypic.com/29xaflg.jpg
Polnud laupäeval midagi põnevat selga panna ja tuli midagi välja mõelda. Võtsin siis oma riidevärvid kapist välja ja hakkasin värvima. Et saada sarnaseid sukki (särki, pükse, ükskõik mida), toimi nii:
1. Seo rahakummid tihedalt sukkade ümber, et värv sinna ei pääseks. Mida rohkem kumme seod, seda põnevam on lõpptulemus.
2. Pane kaussi natuke vett ning lisa sinna riidevärvi.
3. Aseta sukad hetkeks värviveega kaussi.
4. Kanna sukkadele ka veega segamata värvi, et saada tumedamat mustrit.
5. Ilma kumme ära võtmata, lase sukkadel kuivada.
6. Eemalda kummid ja naudi tulemust ja põnevat mustrit!

04 October, 2009

Showdate

Since it's been exactly a week since the festival "Arts and lights in Tallinn" I think it's about time to speak about the last show we went to.
http://i34.tinypic.com/acpnhc.jpg
The atmosphere was cosy and the collection was super. Even my skirt-dress didn't fall down until we left the Nordic Hotel Forum and I even had a chance to revise for the russial lesson when I got home because we decided not to go the the afterparty after the show. (hooray!)
http://i33.tinypic.com/2rd936v.jpghttp://i37.tinypic.com/2u9iyom.jpghttp://i34.tinypic.com/30u2tjq.jpghttp://i34.tinypic.com/k6u5x.jpghttp://i37.tinypic.com/f086qo.jpghttp://i33.tinypic.com/2chxhed.jpghttp://i36.tinypic.com/b3lgs4.jpghttp://i35.tinypic.com/6z9cn7.jpghttp://i36.tinypic.com/2dvvjpt.jpg
dress - second-hand | belt - vintage | coat - ag | scarf - ag | bag - miu miu | shoes - zara |cardigan zara
Kuna Disainiööst on nüüdseks möödunud juba mingi nädal, on vist õige aeg ka viimasest üritusest rääkida. Tegu oli siis Oksana Tanditi showga, kuhu algselt oli plaan minna kuuekesi, kuid kuhu me lõpuks jõudsime kolmekesi ja teises koosseisus. Õhkkond ja õdus ja kollektsioon oli super. Ka mu seelik-kleit ei kukkunud alla enne Nordic Hotel Forumist väljumist ja mul õnnestus koju jõudes isegi vene keelt korrata (hurraa!)

03 October, 2009

Best pluck in town

Today, we had the funniest teachers' day in our school. And since a picture tells more than a million words...
http://i38.tinypic.com/2yv9z6x.jpghttp://i34.tinypic.com/2u4ho91.jpghttp://i33.tinypic.com/2q1ykj8.jpghttp://i36.tinypic.com/14uu9gl.jpghttp://i36.tinypic.com/237l9v.jpghttp://i38.tinypic.com/10r7gbs.jpghttp://i38.tinypic.com/2r4pt81.jpghttp://i34.tinypic.com/20iv0ip.jpghttp://i37.tinypic.com/r7pwu8.jpghttp://i37.tinypic.com/io0x88.jpghttp://i33.tinypic.com/2qs5w94.jpghttp://i33.tinypic.com/2hft1te.jpg
zipper skirt - zara | cardigan - zara | shirt - pull & bear
Kui teid peaks huvitama, siis nüüd on Eestist võimalik osta La Vague pintsette, mis on nagu tõsiselt head. Jah, need edestavad isegi mu Konsumi pintsette mis olid mulle truud kuid. Aga pm La Vague pintseti on eluaegse garantiiga ja kenad (!) ja neid saab näiteks näha Ilumessil, mis just algas- minge kaema.
http://i36.tinypic.com/ibi355.jpg
Rääkidest pintsettidest- täna oli meil koolis õpetajate päev. Parim õpetajate päev üldse, kui nüüd aus olla. Aga kuna pilt räägib rohkem kui tuhat sõna, siis...
PS. Kellel on plaan homme FIBITit külastada?