Eesti Laul 2010

14:20

Eile vaatasime siis minu juures Eesti Laulu. Ma olen nagu THE Eurovisiooni fänn ja võtan seda konkurssi iga aasta üli tõsiselt. See hullus sai alguse 2002 aastal, kui üritus Eestis toimus. 2002 aasta Eurovisioon on mul nii peas, et ma oskan teile peast öelda kes millist riiki esindas ning isegi Reikopi vahekommentaarid on mul sõna-sõnalt meeles. Rääkimata sellest, kes mida kandis.

Mul on hea meel, et ka Eesti Laulul hakkavad kostüümid järjest paremaks minema. Sellel aastal oli minu lemmikud kindlasti Lenna ja tema taustatantsijad. Lenna on nii klassikaliselt ilus ja see kleit ja soeng rõhutasid seda nii hästi. Taustalauljad olid sobivamalt tagasihoidlikumad, aga mitte mul-on-seljas-must-telk-sest-ma-olen-taustalaulja kind of way nagu tavaliselt, vaid nad nägid siiski väga kenad välja.
http://i43.tinypic.com/2dio7y1.jpg

Meeste riietustest meeldis mulle kõige rohkem Malcolm Lincoln. Samet on mu nõrkus, niiet sametpintsaksu peale olin juba sulanud. Lisaks veel laulu ja lauljaga hästi sobivad detailid (nii Robin Juhkentalil kui ta taustalauljatel)
http://i40.tinypic.com/16m3qtw.jpg

Mulle meeldis ka Rolf Junior ja Violina. Detailidega oli küll väga üle pingutatud, kuid samas see on ju ka Eurovisioon, üritus kust on läbi käinud ka näiteks Verka Serduchka.
http://i39.tinypic.com/2ywguue.jpg

Rolf Juniori ja Robin Juhkentali kõrval oli väga klassikaliselt stiilne ka veel Marten Kuningas, kuid ülejäänud meesartistid oli riides üsna igavalt.
http://i41.tinypic.com/53qkgp.jpg

Aga kõige igavama kostüümi auhind läheb siiski Tiiu Kiigele. Okei, sul oli kiik, aga see ei tähenda et sa võiks oma igaval laulu kõrval ka igavalt riides olla. Tema esituse juures ei olnud lihtsalt mitte midagi, mis mind oleks sundinud teleka ette jääma. Täielik võileivapaus reklaamideta ETVs.
http://i42.tinypic.com/eu2gt1.jpg

Üpris igavalt oli riides ka Kene, kelle kleiti tänaval üle ühe inimese seljas võib näha.
http://i41.tinypic.com/2zpo93c.jpg

Disko 4000 koha pealt ütleks kõige pealt seda, et minu arust mõjuks see bänd palju stiilsemalt ühe trummi mängiva Kallervo ja mitte-laulva kitarri mängiva Piretiga. Pireti ja ta taustalauljate matchivad kleidi mõjusid liiga...matchivalt. Ilusa kleidi efekt oleks palju paremini välja tulnud, kui seda oleks rõhutanud natuke lihtsamad, tagasihoidlikumad taustalauljate kleidid. Kõige kenama meigi auhind läheb aga küll Piretile.
http://i44.tinypic.com/zy7cj8.jpg

Kõige vähem meeldis mulle aga Iiris Vesiku seelik-jakk kostüüm. Kõige esimesena meenusid mulle teda nähes etendused lasteaias. Sellised kus kasvatajad on ennast maskeerunud kellekski ja sa täpselt ei saa aru, kelleks, sest hakkama on püüdud saada koduste vahenditega ja juba olemasolevate parukatega ja kõike on liiga liiga liiga palju ja kui sa mõtled et enam hullemaks ei saa minna, siis tuleb ühest kasvatajast veel välja 3 pikka valget linti ja kalasid meenutavad abikasvatajad tirivad neid ja sa ei saa täpselt aru miks ja siis sa näed järgmine öö õudusunenägusid sellest ja ühe kasvataja väga huvitavast häälest.
http://i41.tinypic.com/qs9lkp.jpg
Pildid: Karli Saul

Yesterday, Eesti Laul 2010, a competition to find out who will represent Estonia at the Eurovision Song Contest 2010, took place. Above are some of the costume examples from the competition. For full translation (a really really bad one though) you can click HERE.

You Might Also Like

23 comments

 1. ... ja siis sa näed järgmine öö õudusunenägusid sellest ja ühe kasvataja väga huvitavast häälest.

  See on TÄPSELT nagu sa räägiks isiklikust kogemusest. päiksekillu aastaaegadeetendus??

  ReplyDelete
 2. no sa pead tunnistama- see oli üks ütlemata creepy etendus. peaaegu sama creepy kui filmis "Lumekuninganna" need soe ja külm kraan...

  ReplyDelete
 3. This comment has been removed by the author.

  ReplyDelete
 4. Some of those photos are fantastic!

  ReplyDelete
 5. May we get an English translation, please?

  Thanks,
  Liucija.

  ReplyDelete
 6. I'm sorry Liucija, but this post will only be in Estonian this time :)

  ReplyDelete
 7. Eurovision is a pretty good contest.We, the romanians, participate with a song too.

  ReplyDelete
 8. http://weheartit.com/entry/1675527

  ReplyDelete
 9. Ka mulle meeldis Rolf-i esitus, laul ja kõik muu ;)

  ReplyDelete
 10. kas sa äkki tead kust kene kleit pärit? :D

  ReplyDelete
 11. minumeelest oli tiiu kiigu laul väga hea ,ja väga rahustav + tegelt ei peagi kõikidel ju hullud kostüümid olema.. aga muidu päris hea blogi äm .

  ReplyDelete
 12. Anonymous 6:01:00 - ei oska öelda kahjuks. aga sarnaseid olen päris mitmes poes näinud- zara, mango, etc.

  Anonymous 6:05:00 - ei kindlasti ei pea hullud kostüümid olema, aga sellise laulu juurde oleks minu arvates palju paremaid kleidivalikuid olnud.

  ReplyDelete
 13. good Estonia's style! like some outfits very much!

  ReplyDelete
 14. haha, viimane võrdlus

  "ja kui sa mõtled et enam hullemaks ei saa minna, siis tuleb ühest kasvatajast veel välja 3 pikka valget linti ja kalasid meenutavad abikasvatajad tirivad neid ja sa ei saa täpselt aru miks ja"

  on väga hea :D:D

  ReplyDelete
 15. mulle meeldib su ausus!

  ReplyDelete
 16. Erica, see ei ole ausus, see on puhas julgus öelda moeblogis, et sulle meeldib Rolf Juniori ülekaalukalt kõige inetum ja nilbem riietus.

  :) mulle meeldib su julgus.

  ReplyDelete
 17. mulle meeldib su naiselikkus ossu :)

  ReplyDelete
 18. Tiiu Kiik kandis Tallinn Dollsi kleiti, minu arvates autoriks Karolin Kuusik, et sa teaks, keda sa kritiseerid. Minu arvates kleit sobis laulu melanhooliaga, laul oli küll kahjuks väga igav.. :(

  ReplyDelete
 19. Ma üldiselt siiski armastan Tallinn Dolls'i kleite, aga Tiiu Kiige oma ei sümpatiseerinud kohe üldse.

  ReplyDelete
 20. Rolfi teema oli muidu khuul, aga ei põhjendanud end selle loo juures. Lenna oma oli 100 punkti vääriline, sest asi oli tõesti maitsekas ning läks ka loo muinasjutulisse teemasse. Iirise oma oli küll saiko ja üldiselt kandmatu ja ülepakutud, aga lugu ise ometi oli väga speissi. Ma ei nori vaid juhin tähelepanu sellele, et selle eurovisiooni kontekstis loeb kogu kupatus. Kostüümid peavad minema loo sisuga kokku.
  Aga kuna siin on ainult üldine moealane kriitika, siis on su nö julgus tore täheldus küll.

  ReplyDelete
 21. Tiiu kiik oli tõesti üliigav. ja Karolin kuusiku riided- maailma kõige suurem ripoff!!!!!!!!!!!!!!!!11

  ReplyDelete
 22. Eurovisioon on pelgalt poliitika, pole vaja tõsiselt võtta.

  ReplyDelete
 23. aga eurovisioon on mul südames, niiet miks mitte seda teha

  ReplyDelete

Thank you for leaving a comment! To be the first one to hear about new posts, updates or giveaways, join Sequin Magazine on Facebook.

© Merily Leis and Sequin Magazine, 2014

Unauthorized use and/or duplication of this material without express and written permission from this blog’s author is strictly prohibited. Excerpts and links may be used, provided that full and clear credit is given to Merily Leis and Sequin Magazine with appropriate and specific direction to the original content.

Instagram