31 May, 2010

VIDEO - Video Message From Helsinki

Maybe you remember that after I got back from Helsinki, I told you that we shot lots of videos there. Our plan was to make one sort of like video diary for ourselves and one artsy cute mood video for the blog. Well, I finally finished with the second one and here it is! (Click on HD in the upper right corner to see the video at it's best)
Waving in the video: Merily and Britt
Singing in the background: Lisa MitchellVõibolla mäletate, et Helsingist tulles rääkisin ma midagi miljonitest videotest mida me seal olles filmisime. Meie plaaniks oli teha üks videoblog meie enda jaoks (üritame igal reisil midagi videopäeviku sarnast teha mälestuseks) ning siis üks selline nunnu artsy meeleolu video blogi jaoks. Siis vahepeal juhtus midagi mu videotöötlusprogrammiga ja kõik ja jäi pooleli, aga mul on au teatada, et blogivideo on nüüd täiega valmis ja here it is! (Vajutage paremalt ülevalt HD peale ka, siis näete normaalse kvaliteediga)
Videos lehvitavad: Merily ja Britt
Taustaks on: Lisa Mitchell ja Neopolitan Dreams

30 May, 2010

ERKI

Yesterday I went to Erki fashion show.There were many collections that I liked, but there were some that made me think why were they selected there. Boring, seen before, bad quality.
On the managing side... I like the choice of location and the idea of silent show (there was no music on the show, the only sound came from earphones) was very unique as well, but the technical side was was was horrible. The sound came and went after every like 10 minutes and I didn't really get the feeling of a fashion show, because the music was so quet.
I loved the ballet show between the collections, but the performance that opened the show was just so wrong. At first, when a man in a pope costume started singing, it looked like it was going to be something good, but after what felt like for ever time passed and I had heard the phrase "How much does this cost?" toooo many times I turned off the earphones. At that moment, the idea of a silent show really
made its point.
About my outfit. I wore a dress that I started making the same morning and finished about 5 minutes before leaving for the show. If it had taken me more time I would have showed up at the show naked. I've talked about the shoes here before, they're eBay and the bag I wore is my usual quilted white bag, also from eBay.
http://i47.tinypic.com/2cwmo1k.jpg
dress - selfmade
shoes - eBay
http://i50.tinypic.com/16a7b5f.jpghttp://i49.tinypic.com/m7z2og.jpghttp://i45.tinypic.com/2djaskp.jpghttp://i47.tinypic.com/2eukcr4.jpghttp://i47.tinypic.com/9hsvvs.jpghttp://i45.tinypic.com/2el7bqd.jpghttp://i47.tinypic.com/kdodg9.jpghttp://i46.tinypic.com/1zny2ko.jpghttp://i47.tinypic.com/2qlfyih.jpghttp://i48.tinypic.com/1531btx.jpghttp://i48.tinypic.com/2hqgcom.jpghttp://i49.tinypic.com/2emojsj.jpghttp://i48.tinypic.com/zx2uet.jpg

Erkist natuke siis.
Kollektsioonide kohapealt... oli kollektsioone mis väga meeldisid. Kristel Laurits ja Pavel Grebenjuk, Kristi Pedanik, Mirjam Aasma, Kärt Hammer, EKA mood I kursus...
Samas oli ka kollektsioone, mille ajal ma tõsiselt mõtlesin, et mille järgi neid sinna valiti ja et
huvitav millised siis valikust välja jäid. Bikiinikollektsioon...väga segadus näiteks. Loomulikult olid esindatud ka ära leierdatud etnomustrid, mis ei puudu vist üheltki showlt ning ka taaskasutuskomplekt oli olemas. Seekord olid materjaliks auto sisekummid ja kollektsioon oli iseeneset isegi täiesti huvitav.

Korraldusest niipalju, et kohavalik oli hea ja huvitav ning ka silent show idee oli väga hea, aga ainult ideena. Reaalsus oli see, et iga kümne minuti tagant kadus heli ära, vähemalt minul ning ei tekkinud ka sellist päris moeshow tunnet, sest helikvaliteet oli halb ja muusika käis väga vaikselt.
Väga ilus oli ka balletietendus mis show vahepeal oli, aga show alguseks oli valitud lihtsalt kõige valem esinemine. Alguses mõjus laulev paavst isegi täitsa hästi, aga mõne aja möödudes, kui olin umbes 40 korda kuulnud moonutatud häälega ning hingamisega poolsegi öeldud lauset "Kui palju maksab...", keerasin ma hääle maha. Tegelikult sellel hetkel mõjus silent show idee isegi põhjendatult.

Aa ja outfitist. Noh, kleidiga alustasin ma sama päeva hommikul, õmblesin seda siis vahelduva eduga ja lõpetasin kuskil viis minutit enne kodust lahkumist, niiet väääga vähe puudus sellest et ma oleks showle natuke naked kohale ilmunud. Ja kingi olen siin juba varem maininud, need on eBay. Kott oli ka ja see oli mu lemmik tepitud valge kott, samuti eBayst.

28 May, 2010

As promised, here's what I wore to Kihnu

http://i47.tinypic.com/34xov4o.jpghttp://i46.tinypic.com/jj1soj.jpghttp://i45.tinypic.com/6scmfr.jpghttp://i47.tinypic.com/122bzmf.jpghttp://i49.tinypic.com/2lsfl9e.jpghttp://i45.tinypic.com/jj2usz.jpg
blouse - h&m
skirt - zara
heels - modcloth

26 May, 2010

Kihnu

Last Sunday I got a letter from a publishing company Herznote Verlag. They are publishing a magazine called CIRCUS Fashion and they asked if I would be interested in collaborating with them. Their main goal was to connect bloggers from all over the world to contribute toward the production of the magazine and my task was to sail to Kihnu island with their journalist and take pictures of the dresses of the Kihnu people.
As I said yes I found myself on the ferry to Kihnu Friday morning and me, the journalist Wesley and his girlfriend Nele visited the island, a museum and a traditional Kihnu home. I got some great pictures and you'll be seeing them in September when the magazine comes out but till then here are some pictures for you to get the essentials of the amazingly beautiful island.
http://i45.tinypic.com/zkpq9f.jpg
Bike in front of the Kihnu Museum
http://i45.tinypic.com/s2bgbr.jpghttp://i45.tinypic.com/xpu98p.jpg
Traditional clothing of local men
http://i49.tinypic.com/14x2ww7.jpg
Dolls dressed in different national clothes of Kihnu
http://i45.tinypic.com/2ur18iw.jpg
Decorations inside a traditional Kihnu home
http://i45.tinypic.com/286sboz.jpg
Some of the skirts of our host
http://i45.tinypic.com/20a6gxt.jpg
http://i49.tinypic.com/2lw7q4j.jpghttp://i49.tinypic.com/2iiuzjn.jpg
Beautiful local lighthouse
http://i49.tinypic.com/2m7i1p5.jpg
Different belts with traditional patterns
http://i45.tinypic.com/rszv4w.jpg
Photo exhibition at the Kihnu museum
http://i48.tinypic.com/161b4f5.jpghttp://i46.tinypic.com/2yoeg7n.jpghttp://i49.tinypic.com/2lc60lt.jpg
More pictures of my outfit in the next post
http://i49.tinypic.com/334hlpt.jpg

Eelmisel pühapäeval sain meili kirjastuselt Herznote Verlag Saksamaalt. Nad avaldavad ajakirja CIRCUS Fashion ja küsisid, kas ma oleksin huvitatud koostööst nendega. Nende peamine eesmärk on kaasata ajakirja blogijaid üle maailma ning minu ülesandeks oli sõita Kihnule koos nende ajakirjanikuga ning jäädvustada saart ning selle elanikke ja nende rahvariideid. Kuna võtsin pakkumise vastu leidsin end reede hommikul praamilt Kihnule ning mina, Welsey, nende ajakirjanik ning tema tüdruksõber Nele käisime saarel ringi, külastasime Kihnu muuseumi ning traditsioonilist Kihnu talu. Sain palju ilusaid pilte rahvariiete tegemisest ning armsatest Kihnulastest, mida saate näha Septebris, kui ajakiri ilmub, aga seniks on siin teile paar pilti minu reisist üldiselt.

22 May, 2010

Saku Spring Fair 2010

Today the annual Saku Spring Fair took place. It's the highlight of the year here because of the colourful Russian candies, cosmetics that smell nice but I'm too afraid to actually use, definitely the Russian lemonades as well with the price of $0,5 a bottle and the legendary fair slippers, shiny dresses and very very golden jewellery.
This year, just like |last year|, my catch was a bag of candies (didn't buy the apple slicer, though the the temptation was huge). I also got a cheap (but pretty) nail polish and some diy materials.

http://i48.tinypic.com/ees1y.jpghttp://i47.tinypic.com/rjijdi.jpg
http://i50.tinypic.com/a40k93.jpghttp://i47.tinypic.com/2h7jpqd.jpghttp://i46.tinypic.com/i421p4.jpghttp://i46.tinypic.com/2mfx2mg.jpghttp://i49.tinypic.com/ftpw5z.jpghttp://i48.tinypic.com/2mc61x2.jpghttp://i48.tinypic.com/15y3wn.jpghttp://i48.tinypic.com/2gv09pk.jpg

Täna toimus iga-aastane Saku Kevadlaat mis on minu jaoks tippsündmus Sakus. Värvilised ja põnevad vene kommid, vene näokreemid mis lõhnavad hästi ja mida kasutada ei julge, kindlasti ka vene limonaadid hinnaga 5 kr pudel (pudel on 0,6 liitrit muidu. Põnev kogus, kas pole?) ja legendaarsed laada/haigla sussid, läikivad kleidid ja väga kuldsed ehted.
Ka see aasta, nagu ka |eelmine aasta|, oli minu saagiks kommikott. Ostsin ka odava, aga ilusa küünelaki ja diy materjale. Õunaviilutaja, nii ahvatlev kui see ka ei tundunud, jäi ostmata siiski.

18 May, 2010

Beso

You know I love clothes and shoes and bags, but what comes right after my love for them are home appliances. My mother laughed till tears when I begged for a blender for my 14th birthday. And if you're like me and want to do all of your shopping in one place, Beso is the place for you. It is the online shopping destination that allows you to browse products at thousands of stores - from big name retailers to exclusive boutiques to the shop around the corner just waiting to be discovered. They have everything from Chloe coats to mineral makeup to Ralph Lauren bath towels and espresso machines so be sue to check them out.
What's even better is that they're having a contest at their blog and the price is this gorgeous KitchenAid Mixer (yes, I just called a mixer gorgeous! but it is!) Check out the details of the contest HERE.

http://ecx.images-amazon.com/images/I/51JCh13RcKL._SL500_.jpg

Ma armastan riideid ja kingi ja kotte, aga järgmised minu armastuste hulgas on kohe kodumasinad. See on nii random. Mu ema naeris kuni pisarateni kui ma teatasin, et ma soovin oma 14ks sünnipäevaks blenderit ja ma olen juba võrrelnud kõiki müügilolevaid blendereid omavahel ja ma pean selle parima endale saama. Ühesõnaga leidsin ma nüüd Besost maailma lahedaima mikseri. See on kollane ja roosat on ka! Ja sinna otsa saab panna erinevaid otsikuid niiet saab teha a jäätist ja pastat (jah, see on maailma geniaalseim leiutis)
Hea uudis? Beso blogis on hetkel võistlus parimale retseptile ja auhinnaks on- seesama imemasin. Võistluse juurde saad Siit.

15 May, 2010

Europe

Why hasn't Merily posted something for a week? Merily has stayed home with 39C fever and 35C hypothermia. Anyhow, I've been ill. But I still managet to drag myself to school on Friday and the be a model for Sälly and Kerli once again. This time the show took place in a hotel called Europe and the audience was...interesting... Since we had a lot of time to kill we walked on the promenade and it was beautiful. For the first time I felt like it was spring. No, it was like summer! After the show, since everybody had their oh so elegant elegant hooker makeup on, we decided to take seats at some terrace and everything around us made us feel like we were somewhere out of Estonia, in a lovely town in Europe somewhere. It felt amazing!
http://i43.tinypic.com/nx5eo1.jpghttp://i44.tinypic.com/ddn6sn.jpghttp://i43.tinypic.com/rbiret.jpghttp://i44.tinypic.com/2qxbzn4.jpghttp://i41.tinypic.com/f0dtgg.jpghttp://i44.tinypic.com/65pbtw.jpghttp://i41.tinypic.com/261hgef.jpghttp://i40.tinypic.com/9861ee.jpghttp://i41.tinypic.com/9kvyn8.jpghttp://i44.tinypic.com/21mramw.jpghttp://i43.tinypic.com/2dklojr.jpghttp://i41.tinypic.com/2ljpz7m.jpg
Miks ei ole Merily positanud nädal aega? Sest Merily oli 39 palavikus. Ja siis 35 alajahtumises võimidagi, ehk siis mitte päris, aga jah. Igatahes, haige olen olnud. Aga siiski vedasin ma ennast reedel koolis ja õhtul taaskord modelliks Sälly ja Kerli kollektsioonile.
Seekord toimus show hotellis Euroopa ja publik oli väga põnev... Kuna aega oli suht palju mida parajaks teha kõndisime promenaadil ja imetlesime vaadet ka. HAIGELT ilus koht, eriti sellise uskumatult ilusa ilmaga. Esimest korda sai haige Merily ka suve nautida. Peale showd, kuna kõigil oli mõnus hookeri meik ikka, tegime ka ühe terrassitiiru, selle päeva jooksul päris mitmenda juba. Ja täiega Euroopa tunne oli. Jah, Euroopa tunne! :D