Short update

15:40

Because the Independance day was close to the weekend, I'm really enjoying the mini-holiday at the moment. Every day has been like Friday. I finally found time to film my makeup routine video you've requested and I will do my best to put it together soon!
There's not much going on at the moment. I found out I'm quite a workout junkie. I've been going to the gym every day now.
What else... On Sunday there's this fashion competition I'm attending as a model. Anna and Liis did great at the preselections so I'm sure they'll rock the big show!

http://img7.imageshack.us/img7/3307/a1copy4.jpg
http://img541.imageshack.us/img541/8620/33392666.jpghttp://img694.imageshack.us/img694/2163/23938727.jpghttp://img14.imageshack.us/img14/9632/83797521.jpg
Minu väike mini-vaheaeg möödub vaikselt. Iga päev on natuke reede tunne olnud. Leidsin lõpuks ka aega, et väike igapäevameigi video ära filmida. Üritan selle siis millalgi kokku ka panna!
Midagi põnevat eriti heatkel teiega jagad polegi. Avastasin endas trennipisiku ja olen nüüd iga õhtu kohusetundlikult jõusaalis või mingis rühmatrennis käinud.
Ja mis veel... Pühapäeval on Sedamoodi eelvoor. Olen Liisi ja Anna kollektsioonis ja neil läks suurepäraselt nii Kuldlõikel kui Sininööbil, nii et loodame et nad on sama edukad ka Sedamoodil!

You Might Also Like

14 comments

 1. Kenad pildid!

  Tore näha, et leiad aega uusi postitusi teha :)

  ReplyDelete
 2. see teine pilt on väga artz ja lahe, tore kui kõik ei ole alati lakutud, laitmatu ja.. igav?

  ReplyDelete
 3. Those pastas look so good! ^^

  ReplyDelete
 4. lovely photos, nice details

  http://elenavasilieva.blogspot.com/
  x

  ReplyDelete
 5. Väga kihvtid pildid ja ma armastan Su kaelakeed! Kus spordiklubis Sa muidu trennis käid?

  ReplyDelete
 6. Aitäh!
  Ma käin Meritonis :)

  ReplyDelete
 7. that looks so good im hungry! and i love your hair...cutest cut!
  xoxo

  http://www.leatherlaceblog.com/
  http://www.leatherlaceblog.com/

  ReplyDelete
 8. Mis selle koha nimi on kus sa seda pastat sööd ? Näeb nii isuäratav välja :D

  ReplyDelete
 9. See on Hobujaama Vapianos :)

  ReplyDelete

Thank you for leaving a comment! To be the first one to hear about new posts, updates or giveaways, join Sequin Magazine on Facebook.

© Merily Leis and Sequin Magazine, 2014

Unauthorized use and/or duplication of this material without express and written permission from this blog’s author is strictly prohibited. Excerpts and links may be used, provided that full and clear credit is given to Merily Leis and Sequin Magazine with appropriate and specific direction to the original content.

Instagram