20 May, 2012

A meadow fairytale + Romwe giveaway winner announced

This dress from Romwe is perfect for the summer. You can dress it up with heels and a bold bracelet, or dress it down with flats and a pony tail, looks good either way. And this field with woodpile and primulas seemed like the perfect place for shooting with this dress.
Ps. I announced the winner of the Romwe giveaway on my Facebook page, so go check it out. If you're lucky, you could buy the same dress with the $80 gift card you won and wear it with your new sunglasses!
DRESS - Romwe
BELT - Vintage
BRACELET - DIY
HEELS - ModCloth
See Romwe kleit on suveks ideaalne, kontsade ja ehetega pidulik, baleriinade ja hobusesabaga igapäevane, igal juhul näeb kena välja. Ja see põld puuriida ja nurmenukkudega tundus nagu ideaalne koht, kus see kleit üles pildistada.
Piltidel näha olev meik on tehtud Couleur Carameli toodetega ning ütlen juba ette, et ka teil on nende looduslike toodetega võimalik tutvust teha osaledes kohe-kohe algavas giveaways, aga sellest lähemalt juba lähiajal.
Ps. Kuulutasin Facebooki lehel välja ka Romwe giveaway võitja, nii et mine vaata järgi, kas oled see õnnelik. Kui nii, siis võidki oma $80 kinkekaardi eest just näiteks selle kleidi osta ja kanda seda oma uute päikseprillidega! :)

8 comments:

 1. Oh my, that is such a pretty dress.

  ReplyDelete
 2. See kleit on tõesti imeline !
  -P.
  Bowtie Diary

  ReplyDelete
 3. This dress look absolutely stunning on you!! What beautiful pictures!

  x Aliya
  www.hillsidestory.net
  Shabby Apple $50 Giftcard Giveaway

  ReplyDelete
 4. Imekaunis kleit, lemmikud lilla ja roheline toon! Sobib Sulle imeliselt!

  suvimariliis.blogspot.com

  ReplyDelete
 5. Your dress is really amazing <3

  the Fashion Pixels

  xx

  ReplyDelete
 6. Tõesti imeline kleit!!!

  ReplyDelete
 7. Väga ilus kleit on, nii suvine :)

  ReplyDelete
 8. Love this dress!

  http://sparkledpretty.blogspot.com/

  ReplyDelete

Thank you for leaving a comment! To be the first one to hear about new posts, updates or giveaways, join Sequin Magazine on Facebook.